top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoramójfizjo

Ćwiczenia po operacji kręgosłupa lędźwiowego

Zaktualizowano: 27 paź 2021


 

Jeżeli jesteś po operacji kręgosłupa lędźwiowego najlepiej w pierwszych dwóch tygodniach zgłoś się do fizjoterapeuty po niezbędne wytyczne (polecam przeczytanie mojego posta o tytule "zalecenia po operacji kręgosłupa lędźwiowego" - znajdziesz tam wiele niezbędnych informacji). Najbliższe 2 miesiące (zależy od typu przebytej operacji) to czas gojenia twoich tkanek.

W tym czasie minimum raz (najlepiej dwa razy w tygodniu) bądź koniecznie na wizycie u fizjoterapeuty, który pokieruje procesem twojego leczeniem dobierając odpowiednie ćwiczenia i wykona niezbędne zabiegi manualne. Zanim jednak trafisz do kompetentnego specjalisty warto aby rozpocząć ćwiczenia wzmacniające tuż po wyjściu ze szpitala, ponieważ Twój tułów pracuje praktycznie nieustannie podczas licznych czynności dnia codziennego (takich jak: wstawanie, siadanie, pochylanie się, przemieszczanie etc.). Mocne mięśnie tułowia to teraz TWOJE jedyne rzetelne zabezpieczenie kręgosłupa dlatego im szybciej zaczniesz ćwiczyć tym lepiej.


Poniższy zestaw ćwiczeń to instrukcja jak zaktywizować mięśnie tułowia. Pamiętaj! Wykonuj je do momentu pierwszej wizyty u fizjoterapeuty.

Zanim Zaczniesz ćwiczyć obejrzyj uważnie film klikając w poniższy link. Tłumaczę tam jak ćwiczyć poprawnie technicznie, na co zwrócić uwagę i jak napinać mięśnie stabilizujące kręgosłup lędźwiowy.W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się ze mną.

Poniżej w skrócie zobaczysz ćwiczenia zawarte w filmie.


Każde z ćwiczeń wykonaj 10-15 razy w serii.

Zrób w ten sposób 3 serie raz dziennie.

1233 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page