top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoramójfizjo

Uniwersalny trening tułowia

Zaktualizowano: 16 cze 2020

Tych kilka ćwiczeń (kliknij link powyżej) ułożyłem z myślą o globalnym wzmocnieniu tułowia. Do ich wykonania nie potrzebne są żadne przybory (może poza karimatą dla wygody) żeby nie dawać Wam pretekstu do wymówek ;)

Przy odrobinie chęci można je wykonywać praktycznie wszędzie. Czemu warto je robić? Większość z nas spędza w trakcie dnia wiele godzin siedząc, co niestety bardzo osłabia mięśnie tułowia i wpływa źle na nasze zdrowie. Wykonywanie tego treningu zminimalizuje negatywne skutki niedostatecznej ilości ruchu i czasu spędzonego w pozycji siedzącej.

Możecie go wykonywać codziennie, 3 lub 4 razy w tygodniu. Poza oczywistym aspektem zdrowotnym ćwiczenia wysmuklą wam talie, wypalą „oponki”, pomogą odkryć sześciopaki, poprawią postawę ciała, wyrzeźbią klatki piersiowe oraz wzmocnią barki.

W trakcie filmiku opowiadamy z Paulitką jak go wykonywać poprawnie i wszystko tłumaczymy. Dla oglądających filmik bez głosu, zapominalskich albo zmęczonych zapamiętywaniem wszystkiego po ciężkim dniu zamieszczam poniżej małą ściągę odnośnie serii i powtórzeń:

  • ćwiczenia wykonuj jedno po drugim (są tak ułożone, że nie trzeba robić przerw miedzy seriami- ewentualnie 30 sekund dla tych, którzy serio nie dają rady)

  • ilość powtórzeń w danej serii 10 do 30 (ważne żeby były wykonane prawidłowo technicznie)

  • ilość serii 3 lub 4


Poniżej mały skrót z filmiku.

Do dzieła 💪💪💪


669 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page